Geoblog.pl    mariusz76    Podróże    Kolejny trip rowerowy z Bangkoku do Phuket    Jak przejechać 90km rowerem w sukience?
2016

Jak przejechać 90km rowerem w sukience?

Tajlandia, Chao Samran

To banalnie proste. Pod sukienkę wkładam spodenki kolarskie a potem realizuję ustalony cel w 150%.

Biorę rower i Andrzeja, który wkłada klapki i bierze swój. Zwiedzamy pływający targ Damnoen Saduak. Przez wąskie kanały przebijają się łódki z turystami spragnionymi wrażeń. Na targu można kupić niemal wszystko, od wachlarza, posążka Buddy po duriana i mango.

Uciekamy od turystycznego zgiełku. W trójkę, rezem z Mariuszem, ktory dopiero co wstał wyruszamy w kolejny etap rowerowej podróży. Celem jest dotrzeć nad morze. Z wstępnych założeń wynika, że będzie to jakieś 60 km. Wyruszamy o 12:00.

Mijamy plantacje palm kokosowych, za dnia wyglądają mniej groźnie. Po 5 godzinach docieramy do celu. Jest tylko jeden problem.

To co na Google Maps wyglądało na plażę okazało się być terenami odsalania wody morskiej, czyli z plaży nici. W okolicy nic ciekawego. Jedziemy dalej.

Niespełna 2 godziny później i 30 km dalej dotarliśmy na plażę Chao Samran. Mimo że po zmroku, jechało się nieźle. Temperatura wynosiła już tylko 30 stopni Celsjusza, powiew wiatru i mniejszy ruch na drodze nam sprzyjały.

Tym sposobem zrealizowaliśmy cel dotarcia nad morze w 150%, jadąc nie 60, a 90km. Zmęczeni, ale uśmiechnięci znaleźliśmy bajkową chatkę z basenem i prywatną plażą.

Poniżej statystyki z komputera pokładowego Mariusza, której nie uczestniczył w porannej wyprawie na pływający Targ. Związku z tym przejechał 5 km mniej niż ja i Andrzej.

(gościnnie Katarzyna Richter)

mariusz76